Wyszukaj na stronie
 Troton Jachting

Renowacja jachtu Shenandoah

Strona główna » Rekomendacje » Renowacja jachtu Shenandoah

Shenandoah – w końcu renowacja jachtu farbami AWLGRIP

Nasz obiekt to klasyczny szkuner ze stalowym kadłubem, zbudowany w Nowym Jorku w 1902 roku. Ten jacht wielokrotnie zmieniał właścicieli i nazwy. Przetrwał obie wojny światowe i został zabrany na holenderską ekspedycję oceanograficzną. Do roli jachtu czarterowego powrócił w 1972 roku. W roku 1997 otrzymał nagrodę „Najlepsza renowacja jachtu klasycznego” .

Duże wyzwanie

W roku 2019 jednostka wymagała ponownego lakierowania, a według słów kapitana statku Russella Pottera: „Shenandoah to prawdopodobnie najsłynniejszy klasyczny jacht żaglowy na świecie, a Awlgrip to wiodący produkt na rynku. Wydawało się, że to idealne połączenie! Wybraliśmy Awlgrip przede wszystkim ze względu na jego jakość”.

Do polakierowania konieczne były wszystkie elementy drewniane. Trzy maszty, trzy top maszty a także znaczna część pokładu. Na szkunerze o długości 177 stóp stanowi to prawdziwe wyzwanie i dużą powierzchnię. Nakładanie lakieru odbywało się wyłącznie pędzlem, przy użyciu dodatku do gamy lakierów wysokowydajnych Awlwood Gloss.

Czas aplikacji i jakość powłoki 

„Odkryliśmy, że Awlwood Multi-Climate Gloss to kompletna ewolucja pod względem właściwości aplikacji i jakości powierzchni” – kontynuował kapitan. „Załodze bardzo podobał się produkt. Największe wrażenie wywołał proces aplikacji. Korzyści związane z oszczędnością czasu znacznie przeważyły wyzwania związane z nauką aplikacji nowego produktu.  Maszty zostały całkowicie zabudowane i pomalowane w niecałe dwa tygodnie, co zdecydowanie nie byłoby możliwe w starym systemie. Ponadto czas jest zawsze ogromnym czynnikiem w modernizacjach tego rozmiaru, a fakt, że zaoszczędziliśmy w tym obszarze, daje produktowi Awlwood Gloss znaczącą przewagę”.

 

 

 W tym przypadku efekty wizualne mówią same za siebie!

Zdjęcia oraz tekst dzięki uprzejmości Akzo Nobel.

Źródło https://www.awlgrip.com/cases

Produkt jaki możemy zaproponować do prac do prac remontowych i renowacyjnych do drewna to Awlwood Clear Gloss, jednoskładnikowy i bezbarwny lakier.  W połączeniu z Awlwood Primer, Awlwood Clear Gloss tworzy system o doskonałej rozlewności. Podsumowując w kilku słowach: Po pierwsze jest to najlepsza w swojej klasie trwałość połysku dla doskonałego, trwałego wyglądu. Po drugie produkt jest szybko utwardzalny co pozwala na wielokrotne nakładanie kolejnych warstw w krótkim odstępie czasu. Wreszcie na koniec trzeba wspomnieć, że  posiada wyjątkową odporność na ścieranie.

 


Zobacz również
Inne wątki z tej kategorii
Wyjście
Przewiń na górę