Wyszukaj na stronie
 Troton Jachting

Głębia koloru Awlgrip na długie lata

Strona główna » Wsparcie » Głębia koloru Awlgrip na długie lata

Zachowaj połysk i głębię koloru

Warstwy wierzchnie Awlgrip, Awlcraft 2000, Awlcraft SE lub Awlgrip HDT są wyjątkowo trwałe.
Brud i tłuszcz mają małą przyczepność do wykończeń Awlgrip (lakier nawierzchniowy Awlgrip, Awlcraft 2000, Awlcraft SE lakier bazowy/lakier bezbarwny lub Awlgrip HDT). Jednak z biegiem czasu nagromadzenie brudu, tłuszczu i innych zanieczyszczeń może spowodować, że wykończenie nabierze matowego wyglądu.

Połysk przypominający lustro można łatwo utrzymać, przestrzegając tych prostych zasad.

Polecamy:

1. Regularnie myj powierzchnię za pomocą Awlwash 73234 i wody. Regularne czyszczenie pozwoli uniknąć nawarstwiania się, które może powoli atakować warstwę nawierzchniową, powodując przedwczesne starzenie się powłoki. Do czyszczenia używaj miękkich, nierysujących ściereczek, gąbek lub rękawic.

2. Wyłącznie na warstwie nawierzchniowej Awgrip:
Rozpuszczalniki takie jak Awlprep T0008, Awlprep Plus T0115, toluen, rozcieńczalnik lakieru, MEK, aceton lub nafta mogą być stosowane do zmiękczania lub usuwania ciężkich nagromadzonych osadów z tłuszczu i brudu lub tak zwanego odkurzu farby na powłoce nawierzchniowej.

Wyłącznie na warstwie nawierzchniowej Awlcraft 2000 i Awlgrip HDT:
Do usuwania uporczywych plam używaj tylko łagodnych rozpuszczalników. Awlprep T0008, benzyna lakowa, ksylen, nafta i olej napędowy są dopuszczalne do stosowania na tych powłokach nawierzchniowych.

Dla wszystkich wykończeń Awgrip:
Rozpuszczalniki należy nakładać miękką, czystą szmatką. Szybko wytrzyj rozpuszczalnik. Nie dopuścić do wyschnięcia rozpuszczalnika na powierzchni lub kałuży i wsiąkania w powierzchnię. Umyj te obszary łagodnym detergentem i wodą, aby usunąć pozostałości rozpuszczalnika. Używając rozpuszczalników do usuwania plam, najpierw przetestuj niepozorny obszar.

3. Zawsze dokładnie spłucz wszystkie powierzchnie świeżą wodą po myciu za pomocą środków czyszczących lub rozpuszczalników. Resztki utajonego rozpuszczalnika mogą zaatakować warstwę nawierzchniową, podczas gdy pozostałości detergentu przyciągają brud.

4. Użyj destylowanego białego octu i gorącej wody, aby usunąć uporczywe plamy soli. Zaleca się mycie zmywaczem Awlwash po użyciu octu.

5. Używaj Awlcare 73240 wyłącznie ręcznie, aby usunąć uporczywe plamy z sadzy z oleju napędowego.
Dla wszystkich wykończeń Awlgrip: Ochrona powierzchni za pomocą Awlcare 73240 pomoże zachować połysk wykończenia Awlgrip. Awlcare to nakładany ręcznie, nieścierny, syntetyczny polimer. Przy regularnym stosowaniu usuwa delikatne plamy, plamy wodne i sadzę, jednocześnie zwiększając odporność na kwaśne deszcze i inne zanieczyszczenia. Nie zawiera ostrych materiałów ściernych. Awlcare pozostawia nieżółknącą, ochronną powłokę polimerową, która wytrzymuje wielokrotne pranie. Użyj Awlcare, aby tymczasowo uszczelnić i przywrócić połysk pomalowanym powierzchniom, które są matowe ze względu na wiek lub niewłaściwą obróbkę.

Unikaj:

1. Nie używaj tradycyjnych wosków.

Tradycyjne woski szybko się psują. Pozostałości mogą powodować, że wykończenie będzie żółte, a ponadto będzie przyciągać brud. Stwarza to potrzebę konserwacji wosku, zwiększając ogólną konserwację i czas pracy. Tradycyjne woski, które nie zawierają środków ściernych, prawdopodobnie nie szkodzą powłoce, ale nie przynoszą żadnych korzyści. Awlgrip opracował Awlcare Protective Polymer Sealer 73240 dla tych, którzy chcą poprawić swoje wykończenie i potrzebują dodatkowej mocy czyszczącej. Awlcare to nieżółknący uszczelniacz, który ochroni Twoje wykończenie Awlgrip przy regularnych nakładach. Ręcznie nakładany Awlcare nie zaszkodzi wykończeniom Awlgrip i można go łatwo usunąć za pomocą Awlprep Plus T0115 (lub T0340 Surface Cleaner w Europie), gdy nadejdzie czas na ponowne malowanie.

Wyłącznie na warstwie nawierzchniowej Awlgrip (linia G/H): Regularne nakładanie Awlcare pomoże tymczasowo uszczelnić i przywrócić połysk pomalowanym powierzchniom, które stały się porowate z powodu wieku lub złej obróbki, pomagając utrzymać zadowalający wygląd, dopóki nie będzie czasu na ponowne malowanie. Nie stosuj past polerskich do lakieru nawierzchniowego Awlgrip G/H Line.

Awlcraft 2000 i Awlgrip HDT: Awlcare Protective Polymer Sealer pomoże utrzymać połysk tych wykończeń, które zostały wypolerowane. Pamiętaj, że Awlcare może być nakładany tylko ręcznie. Nigdy nie nakładaj ani nie poleruj Awlcare maszyną.

2. Nie używaj materiałów ściernych ani drapaków do czyszczenia powierzchni.

Zadrapanie powierzchni daje brudowi miejsce do przylegania podczas ścierania warstwy żywicy. Używanie wszelkiego rodzaju materiałów ściernych skróci całkowity okres użytkowania wykończenia i unieważni ograniczoną gwarancję firmy Awlgrip.

3. Nie dopuścić do kontaktu między powierzchniami lakierowanymi i środkami do czyszczenia drewna tekowego.

Większość środków czyszczących do drewna zawiera kwasy lub środki żrące, które plamią i odbarwiają lakiery nawierzchniowe.

4. Nie dopuścić do wyschnięcia pasty polerskiej lub środka do czyszczenia metalu na powierzchniach lakierowanych.

Pasty do metalu mogą odbarwiać i plamić pomalowaną powierzchnię ponieważ zawierają kwasy. Woda deszczowa i rosa spływające z metalowych elementów wyposażenia rozprowadzą resztki pasty metalowej na powierzchni lakieru i wytrawią i zmatowią powierzchnię lakieru. Dokładne mycie świeżo wypolerowanych metalowych okuć płynem Awlwash i wodą może pomóc w wyeliminowaniu pozostałości pasty do metalu.

5. Nie używaj silnych rozpuszczalników (np. rozcieńczalnika lakieru, M.E.K., acetonu) do czyszczenia Awlcraft 2000, Awlgrip HDT, Awlbrite Clear lub Awlspar lakieru.

6. Nie pozwól, aby mokry sprzęt (np. poduszki siedzisk, zwoje linek, żagle, pokrowce na żagle, chłodnice) zatrzymywały wilgoć na wykończeniu Awlgrip.

Ten stan może spowodować powstawanie pęcherzy lub rozwarstwienie wykończenia Awlgrip.

7. Nie używaj powłok akrylowych i Teflonu na wykończeniu Awlgrip.

Użycie tych powłok powoduje unieważnienie ograniczonej gwarancji firmy Awlgrip.

8. Nie zaklejaj ani nie wiąż ciasno wykończeń Awlgrip folią plastikową.

System pokrycia, czy to z włókna syntetycznego, czy naturalnego, powinien być wentylowany, aby umożliwić systemowi powlekania „oddychanie”.


Zobacz również
Inne wątki z tej kategorii
Wyjście
Przewiń na górę